Jeżyki

Jeżyki to grupa 6-latków, w której uczymy się, pomagamy i współpracujemy. Wspólnie z nimi bawią się pani Dorotka, pani Krysia i pani Ewa.

MARZEC

 

·         ZWIERZĘTA  SPRZED  MILIONÓW  LAT

Poznawanie świata dinozaurów. Poznanie historii powstania węgla oraz produktów powstałych wskutek chemicznej obróbki węgla. Zapoznanie z pracą pszczelarza i produkcją miodu. Wprowadzenie litery Uu oraz cyfry 9. Nauka piosenki p.t. ,,Pszczółka Maja’’.

 

·         MARCOWA  POGODA

Założenie hodowli w kąciku przyrody, obserwowanie zachodzących zmian w ich wzroście. Zapoznanie z marcowymi przysłowiami. Obserwowanie pogody i odnotowywanie w kalendarzu pogody. Wprowadzenie litery Cc. Rozwijanie umiejętności klasyfikowania według cech.

 

·         NADESZŁA  WIOSNA

Obserwowanie i rozpoznawanie oznak wiosny w przyrodzie. Rozpoznawanie wiosennych kwiatów. Kontynuowanie tradycji związanych z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny. Wprowadzenie litery Łł oraz cyfry 10. Nauka piosenki p.t. ,,Wołanie wiosny’’.

 

·         WIELKANOC

Zapoznanie ze zwyczajami, tradycjami i obrzędami wielkanocnymi. Ozdabianie i wykonywanie pisanek. Wprowadzenie litery Jj. Rozwijanie umiejętności dodawania i odejmowania w zakresie 10.